La interval de câteva minute, doi bărbați au decedat în Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/07/lumanare-1024x683.jpg)
Potrivit unei informări a Serviciului de Ambulanță Județean Neamț, ieri, 1 iulie, s-a intervenit în două cazuri de stop cardio-respirator în două localități din județ.
La ora 13.22, la Hanu Ancuței, un bărbat de 60 de ani, în stop cardiorespirator nu a răspuns manevrelor de resuscitare.
Câteva minute mai tâziu, la 13.50, în Poiana Largului, un bărbat de 54 de ani a decedat din aceeași cauză, medicii nemaiputând face nimic pentru resuscitarea lui.
Condoleanțe familiilor!
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)