[ACUM] Casă cuprinsă de flăcări
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/07/burnn.png)
Echipajele ISU au fost solicitate pentru a interveni la stingerea unui incendiu manifestat la o casă particulară în comuna Bicazu Ardelean.
Pentru moment, nu se cunosc mai multe informații.
Vom reveni cu detalii.
UPDATE:
Luni, 01.07.2019, la ora 14:30, Dispeceratul Integrat ISU – Ambulanță al județului Neamț a fost anunțat, prin Sistemul național unic pentru apeluri de urgență „112”, despre producerea unui incendiu la o locuință din comuna Bicazu Ardelean sat Lunca.
La locul indicat s-au deplasat trei echipaje de pompieri militari de la Detașamentul de Pompieri Piatra-Neamț cu două autospeciale de lucru cu apă și spumă și o ambulanță SMURD încadrate cu 12 subofiteri, precum și două autospeciale de lucru cu apă și spumă de la SVSU Bicazu Ardelean respectiv SVSU Bicaz Chei, încadrate cu 2 angajați și 4 voluntari.
Ajunse la fața locului, forțele de intervenție au localizat incendiul care se manifesta la interiorul și acoperișul unei case de aprox 80 mp. Incendiul a fost lichidat în limitele gasite și au ars bunuri dintr-o cameră, tamplăria și 15 mp acoperiș. Cauza probabilă de producere a incendiului a fost ,,scurtcircuit electric” (ISU Neamț).
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)