[FOTO] NEAMȚ: căruță cu cai căzută în Bistrița – ISU intervine
Echipajele ISU au fost solicitate pentru a degaja o căruță cu doi cai căzută în râul Bistrița în zona poligonului de pompieri din Municipiul Piatra-Neamț.
Se intervine cu un echipaj de pompieri militari, cu o autospecială complexă de intervenție și o barcă pneumatică, din cadrul Detașamentului de pompieri Piatra Neamț și un buldoexcavator de la Apa Serv, informează ISU Neamț.
Nu sunt victime anunțate.
Foto: ISU Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)