[FOTO//VIDEO] IPS TEOFAN la Piatra-Neamț. Procesiune cu moaștele Sf. Gheorghe Pelerinul
Protopopiatul Piatra-Neamț în colaborare cu Parohia „Sf. Ioan Domnesc” a organizat duminică, 23 iunie, procesiunea cu moaștele Sfântului Gheorghe Pelerinul.
Evenimentul a debutat la ora 18:00, pe platoul de la Curtea Domnească, cu Slujba Vecerniei unită cu Litia, care a fost oficiată IPS Teofan, Mitropolitul Moldovei, alături de un numeros sobor de preoţilor.
După slujbă, preoţii și miile credincioşii prezenţi au plecat în procesiune. Traseul a fost următorul: Biserica „Sf. Ioan Domnesc” Catedrală (Turnul lui Ştefan cel Mare) – Teatrul Tineretului – Rondul de la Casa de Cultură a Sindicatelor – Muzeul de Istorie Piatra Neamț – Hotelul Ceahlău – Teatrul Tineretului – Biserica „Sf. Ioan Domnesc” Catedrală
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)