Val de pacienți la UPU în urma dezastrului de ieri
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/06/upu.png)
În urma situației meteorologice de ieri seară, la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Piatra-Neamț au fost aduși 9 sinistrați din care 1 a rămas internat (este vorba despre o persoană cu un accident vascular cerebral în antecedente).
Șase sinistrati au fost transportati la Centrul Social din cartierul Speranța iar 2 au fost preluați de către de familile lor (informează UPU Neamț).
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)