ACUM ÎN PIATRA-NEAMȚ: pacient din secția ATI preluat cu elicopterul SMURD
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/06/f-mdf.png)
În acest moment se desfășoară o misiune de asigurare (măsuri PSI) în municipiul Piatra-Neamț pe Stadionul Ceahlau la aterizarea – decolarea elicopterului SMURD Iasi . Se efectuează un transfer al unui pacient de la Spitalul de Urgența Piatra-Neamț (secția ATI) la Institutul de Boli Cardiovasculare Iași (informații oferite de ISU Neamț).
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)