ACUM ÎN NEAMȚ: persoană blocată pe albia râului Cuiejdi
Echipajele ISU au fost solicitate pentru a degaja o persoană din albia râului Cuiejdi (persoana se află pe partea betonată, nu în apă, și este conștientă). La locul solicitarii s-au deplasat 2 echipaje de pompieri cu o autospecială de lucru cu apă și spumă și o ambulanță SMURD.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/06/salvare.png)
Vom reveni cu detalii.
UPDATE:
Persoana (femeie aproximativ 70 ani) a fost scoasă și predată echipajului EPA. Are contuzii minore și o ușoară hipotermie (informează ISU Neamț).
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
E veche…
Ce anume „e veche„? Daca va referiti la stire, va inselati. Actiunea de degajare a persoanei a avut loc aseara, informatiile fiind transmise in timp real de catre echipajele ISU.