ACUM – Neamț: Accident cu victime
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/06/smurd.jpg)
Astăzi, 2 iunie, în jurul orei 17.00, s-a produs un accident rutier între 2 autoturisme pe E85, între Săbăoani și Tețcani. Potrivit IPJ Neamț, este vorba despre 2 victime. Traficul nu este blocat.
Victimele sunt conștiente. La locul solicitării s-au deplasat trei echipaje de pompieri cu o autospecială pentru descarcerare, o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD, precum și un echipaj de ambulanță de la SAJ. Nu sunt victime încarcerate, transmite ISU Neamț.
UPDATE: Cele 2 victime (conducatorii auto) sunt conștiente. Au fost extrase din autoturisme de către cetățeni până la sosirea forțelor de intervenție.
Revenim cu informații.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)