[FOTO] ACUM: ISU intervine în zonele afectate de ploaie
Detașamentul de pompieri Târgu-Neamț a fost solicitat să intervină pentru evacuarea apei din curte și beci in orașul Târgu-Neamț și pentru evacuarea apei din curte în comuna Grumăzești, sat Topolița.
ORA 20:16 ISU Neamț intervine în acest moment pentru evacuarea apei din curțile inundate în comuna Girov- satele Boțești și Căciulești, în comuna Grumăzești-sat Topolița, orașul Târgu-Neamț și comuna Petricani.
Acționează 19 pompieri militari cu 5 autospeciale, un autoturism de serviciu și motopompe transportabile.
Foto: ISU Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)