Made in Neamț – Kaizer de la C&D – Cumpără de la producătorii din Neamț înainte ca ei să dispară
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/05/caaizerneamt-1024x576.jpg)
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/05/caizerpiatraneamt-1024x660.jpg)
În Piața Centrală din Piatra-Neamț am găsit în ultima perioadă și am luat de la un stand al unei firme, C&D, un caizer de stă mâța în coadă. Comercializat în cantități mici și foarte proaspăt recomandăm cu încredere acest produs autohton.
Ne-am interesat și este produs lângă Piatra Neamț dar oricum la cât de proaspăt e nu are de unde să îl aducă decât de la o distanță mică.
O mână de oameni muncesc pe rupte ca să producă ceva cât mai natural în acest județ. Sprijină producția acestui județ, cumpărând produse de la acești oameni care produc în Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)