[VIDEO] Convoiul cu transport agabaritic spre CHE Stejaru trece acum prin Piatra-Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/05/agabaritic.png)
Convoiul care transportă un autotransformator trifazat gigant, care va fi instalat la Centrala Hidroelectrică „Dimitrie Leonida” de la Stejaru, tocmai traversează municipiul Piatra-Neamț, 11 mai, ora 00:40. Traseul urmat este pe axa Bulevardul General Nicolae Dăscălescu – Bulevardul Traian – Bulevardul Decebal – Strada Petru Movilă. (click aici pentru detalii)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)