[FOTO] Bărbat căzut într-un canal adânc
FOTO: ISU Neamț
Duminică, 5 mai, în jurul orei 12.00, pompierii au intervenit la o misiune de degajare a unei persoane căzute într-un canal betonat de cca 2.5 m înălțime în satul Grințieșul Mic, comuna Grințieș.
S-au deplasat la fața locului 2 echipaje de pompieri cu 1 autospecială de stingere cu apă și spumă și 1 SMURD.
Victima, un bărbat de aproximativ 40 de ani, a fost scoasă cu ajutorul scării de fereastră de către echipajele de pompieri. Bărbatul a fost preluat de EPA și transportat la CPU Târgu Neamț.
Potrivit ISU Neamț, bărbatul este conștient și prezintă escoriații în urma căzăturii
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)