„Unde nu-i cap, vai de picioare”: Beat fiind, a căzut în cuțit și s-a tăiat
Un bărbat de 34 de ani, din Straja, comuna Tarcău, a fost preluat de o ambulanță și dus la spital azi-noapte (23 aprilie), cu o plagă înjunghiată în zona piciorului stâng.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/04/ambulanta-1024x512.png)
Deși inițial s-a crezut că a fost victima unei agresiuni, misterul a fost elucidat imediat. Bărbatul a mers în comună, la localnici, pentru a sacrifica niște miei, așa cum se obișnuiește în preajma sărbătorilor pascale. Neatent fiind, dar mai ales sub influența alcoolului, acesta s-ar fi împiedicat și ar fi căzut în cuțitul care îl folosise la tăierea mieilor și pe care a hotărât să îl pună în buzunar.
Echipajul cu asistent medical sosit la fața locului l-a găsit beat și rănit grav la piciorul stâng. Din acest motiv a fost solicitat un echipaj de terapie intensivă mobilă (TIM), care a venit în întâmpinare, l-a preluat și l-a dus la
Unitatea de Primiri Urgenţe (UPU) a Spitalului Județean de Urgență din Piatra-Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)