Schioarea Catinca Pepene, sfârșit de sezon cu rezultate deosebite
În perioada 20-21 martie, pârtia Turist Șuior din Maramureş a găzduit Campionatului Naţional al Cluburilor Sportive Şcolare – schi alpin toate categoriile . Evenimentul a fost organizat de Clubul Sportiv Şcolar Baia Sprie în colaborare cu Ministerul Educaţiei Naţionale şi Inspectoratul Şcolar al judeţului Maramureş.
În finala Campionatului Național al CSS-urilor, sportivi nemțeni Alexandru Bordi si Catinca Pepene au obținut următoarele rezultate:
Alexandru Bordi :
Probele de concurs au fost slalom uriaş și slalom.
- Loc. I la proba de slalom, categoria juniori mici și loc. II la categoria juniori mari
- Loc. I la proba de slalom uriaș la categoria juniori mici și loc. II la categoria juniori mari
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/04/PHOTO-2019-04-24-10-48-43-768x1024.jpg)
Catinca Pepene :
- Loc. I la proba de slalom, categoria cadeți
- Loc. I la proba de slalom uriaș, categoria cadeți.
De asemenea, în cadrul etapelor de campionat Catinca Pepene a obținut numeroase locuri fruntașe, cum ar fi: Cupa Teleferic Brașov slalom uriaș – locul III, Cupa Călimani-Toplița proba slalom special – locul II, Cupa Strindberg Toplița proba slalom special -locul I, Cupa Arhitecților Predeal proba slalom special -locul I, Cupa Arhitecților Predeal proba slalom uriaș – locul I, Cupa C.S.S. Baia Sprie Șuior proba slalom uriaș – locul II.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)