[FOTO/VIDEO] Pângărați – Noi proiecte de investiție
„Sectorul administrativ al comunei Pângărați face tot posibilul să își onoreze promisiunile”. Așa a început discuția cu domnul Petru Lungu-Bordea, primarul comunei Pângărați.
La întrebarea ce proiecte de viitor se prefigurează pentru comună, primarul a spus că visul lui domniei sale este să reușească să racordeze Pîngărați la rețeaua de gaze naturale. Domnul Bordea a ținut să mulțumească conducerii locale a partidului din care face parte și în special Președintelui C.J. Neamț, Ionel Arsene, pentru sprijinul acordat în realizarea proiectelor din ultimii ani.
„Avem promisiuni ferme de finanțare pentru a putea finaliza ceea ce ne-am propus pană la finele acestui mandat. Să de-a Dumnezeu să fie liniște, înțelegere și stabilitate în țară, că fără acestea, nimic nu merge bine”, a declarat domnul Petru Lungu Bordea primarul comunei Pângărați.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)