Treceri de pietoni mai vizibile pentru nemțeni
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/04/pieton-mdf.png)
A început re-vopsirea trecerilor de pietoni la noi, la Piatra-Neamț. O inițiativă bună dacă vorbim de o vizibilitate maximă.
Nu știm dacă în acest fel vor arăta toate trecerile din oraș însă ne-am bucura să fie așa. Orice inițiativă care contribuie la prevenirea accidentelor este de bun-augur.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Puneți semafor cu buton*pe varianta (Dimitrie leonida) după stația de salvare. E jale acolo. Șoferii circula cu viteza, îți este frica sa treci strada. Nu cred ca o trecere de pietoni roșie ar rezolva problema
In zona bloc 40 nu sunt treceri de pietoni cate ar trebui este una intr-o laterala si atat , fiecare trece pe unde poate pe Aleea Ulmilor si scoala 11 .