Primarii din Neamț trebuie să valorifice decizia Guvernului de extindere a rețelelor de gaz metan
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/04/55919093_1780655885368427_5201478048569884672_o-1024x481.jpg)
Executivul României a adoptat o hotărâre prin care este stabilit cadrul general privind regimul juridic al contractelor de concesiune a serviciului de utilitate publică de distribuție a gazelor naturale.
„Fac un apel la toți primarii din județul Neamț să valorifice decizia Guvernului de extindere a rețelelor de gaz metan! După asfalt, rețele de apă și canal, a venit timpul ca și gazul metan să ajungă în toate gospodăriile. Este un pas major în dezvoltarea satelor și crearea de condiții demne de mileniul III. Planul Național de Dezvoltare a Rețelelor de Distribuție gaze naturale este încă o măsură din Programul de Guvernare care, iată, devine realitate!”, a declarat președintele CJ Neamț, Ionel Arsene.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Ar fi si cazul sa evoluam; La aate suntem ca la 1800 _ depindem de lemne care s scumpe si nu ai confortul de mileniul 3
Mai suntem si limitrofi cu P. Neamt ( Garcina)
Si la Bodesti va rugam ! Multumim !