Senatorul Emilia Arcan, mesaj cu ocazia Zilei Jandarmeriei Române
La mulţi ani, Jandarmeriei Române!
La mulţi ani, doamnelor şi domnilor jandarmi!
Ziua Jandarmeriei Române, pe care o sărbătorim în fiecare an la data de 3 aprilie, constituie un prilej deosebit pentru a transmite sincere aprecieri şi felicitări pentru profesionalismul, responsabilitatea, curajul şi consecvenţa de care jandarmii români dau dovadă în desfăşurarea misiunilor specifice.
Prin devotament şi onoare, bravii jandarmi aşteaptă o singură răsplată: încrederea şi respectul comunităţii.
Aceşti oameni dedicaţi ţării şi românilor merită recunoştinţa noastră, a tuturor.
Felicitări atât jandarmilor, cât și membrilor familiilor lor, dispuși să înțeleagă că de multe ori, misiunile urgente sunt mai importante decât cei apropiați!
Emilia Arcan, senator de Neamț
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/04/56119502_2158633234251661_6195595430919667712_n.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)