[FOTO] Copac pe carosabil: Trafic blocat pe un drum național din Neamț
În aceste momente (ora 17.00), pompierii nemțeni intervin pentru degajarea unui arbore căzut pe carosabil, în comuna Vînători-Neamț, pe DN15B.
Pe ambele sensuri s-au format cozi de mașini în așteptarea eliberării carosabilului. Zona afectată este în vecinătatea intersecției care duce spre Mănăstirea Neamț și în apropierea intrării în satul Leghin, comuna Pipirig.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)