Made in Neamț – Caș de la State – Cumpără de la producătorii din Neamț înainte ca ei să dispară
Am cumpărat, recent, niște caș de la un producător din Cândești – Neamț, ce are stand în Piața Centrală. În urma comentariilor care solicitau mai multe relații despre producători, vă oferim câteva detalii.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/02/cas-state-1024x576.jpg)
Familia State a început activitatea în anul 2012, în comuna Cândești, județul Neamț, cu vânzarea produselor direct de la fermă. În anul 2018 a deschis standul în piața centrală cu produse 100% naturale. Printre produsele acestei familii se numără cașul de oi (în perioada de vară-toamnă) cașul de vacă, brânza de vaci, urda, telemea, ouă, brânză de burduf, lapte proaspăt adus în fiecare dimineață, dar și smântâna la separator care este printre cele mai dorit produse!
O mână de oameni muncesc pe rupte ca să producă ceva cât mai natural în acest județ. Sprijină producția acestui județ, cumpărând produse de la acești oameni care produc în Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Am cumparat de la ferma state foarte bune produse