Tânără rănită într-un accident la Borlești
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/01/tanara-1024x512.png)
Ieri, 21 ianuarie, la ora 07:27, s-a produs un accident rutier în comuna Borleşti pe DJ 156A. Potrivit ISU Neamț, un autoturism a derapat în afara părţii carosabile, accident la care a intervenit o autospecială ISU şi o ambulanţa SMURD – EPA.
În urma accidentului a rezultat o victimă, o tânără de 18 ani, cu traumatism cranio-facial și hemoragie nazală. A fost preluată de un echipaj cu asistent medical şi predată la UPU a Spitalului Judeţean de Urgenţă Piatra-Neamţ, informează SAJ Neamț.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)