Neamț: Accident rutier – 2 victime au ajuns la spital
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/01/accident13520716761428323221-1431856254_14208500.jpg)
Ieri, 21 ianuarie, la ora 07:12, în Poienari – Dealul Mărului, pe DN15D , s-a produs un accident rutier cu două victime, ca urmare a unei coliziuni dintre două autoturisme, informează ISU Neamț.
Potrivit informațiilor primite de la Serviciul de Ambulanță Județean Neamț este vorba despre o victimă sex feminin, 68 ani, cu traumatism toracic prin accident rutier, preluată de un echipaj cu asistent medical şi predată la CPU a Spitalului Municipal Roman și o victimă sex masculin, 67 ani, policontuzionat prin accident rutier, preluat de echipajul EPA şi predat la CPU a Spitalului Municipal Roman;
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)