NEAMȚ: Un camion care transporta gunoi a luat foc
Astăzi, 21 ianuarie, ISU Neamț a realizat o misiune de stingere a unui incendiu, produs la un autocamion de transport deșeuri menajere în comuna Borca, sat Borca, pe DN 17B. La locul intervenției s-au deplasat un echipaj de pompieri militari cu o autospecială de stingere din cadrul Detașamentului de pompieri Târgu Neamț – Garda II Poiana Teiului și o autospecială de stingere de la SVSU Borca.
Incendiul se manifesta la încărcătura de deșeuri menajere și s-a lucrat la lichidare.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/01/pompierii-1024x538.jpg)
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)