NEAMȚ: Copii blocați într-o cameră, salvați de pompieri
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2019/01/pompieri.jpg)
În acestă dimineațăm pompierii au avut o misiune de deblocare a unei uși (2 copii rămași în apartament) în municipiul Roman, pe Aleea T. Vladimirescu. La locul evenimentului s-a deplasat un echipaj de pompieri cu o autospecială de descarcerare din cadrul Detașamentului de pompieri Roman.
Potrivit ISU Neamț, copiii erau blocați într-o cameră din apartamentul situat la etajul 3 al imobilului. Salvatorii au forțat ușa interioară și au intrat în camera copiilor. Aceștia sunt bine, fără alte probleme.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)