Ambulanța Neamț: Weekend cu persoane rănite în accidente, intoxicate cu monoxid de carbon sau decedate
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2018/12/ambulanta2-1024x512.png)
În perioada 11 ianuarie 2019, ora 07:00 – 14 ianuarie 2019, ora 07:00, la Serviciul de Ambulanță Județean Neamț s-au înregistrat următoarele cazuri deosebite:
- 11.01.2019, ora 07:59, Borca – Sabasa, accident rutier cu o victimă, sex masculin, 48 ani, diagnostic: policontuzionat prin accident rutier, TCC, otoragie, preluat de un echipaj cu asistent medical şi predat la UPU a Sp. Județean de Urgenţă P.Neamţ;
- 12.01.2019, ora 03:42, Podoleni – P.Neamţ:
-pacientă sex feminin, 57 ani, diagnostic: intoxicaţie cu monoxid de carbon, HTA, preluată de un echipaj cu asistent medical şi predată la UPU a Sp. Judeţean de Urgenţă p.Neamţ
-pacient sex masculin, 4 ani, diagnostic: intoxicaţie cu monoxid de carbon, preluat de un echipaj cu asistent medical şi predat la Pediatrie a Sp. Judeţean de Urgenţă p.Neamţ;
-pacient sex masculin, 3 ani, diagnostic: intoxicaţie cu monoxid de carbon, preluat de un echipaj cu asistent medical şi predat la Pediatrie a Sp. Judeţean de Urgenţă p.Neamţ;
- 13.01.2019, ora 11:14, Urecheni, pacient sex masculin, 50 ani, diagnostic: SCR prin spânzurare; pacientul a rămas la locul solicitării;
- 13.01.2019, ora 18:58, Boboteni, pacient sex masculin, 60 ani, diagnostic: decedat prin spânzurare; pacientul a rămas la locul solicitării.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)