NEAMȚ: Cu șenilata după pacienți cu dializă și o gravidă
În comuna Oniceni, satele Solca și Pustieta intervine Detașamentul de pompieri Roman cu o autospecială complexă de intervenție și o șenilată pentru două persoane care trebuie transportate la dializă în municipiul Roman.
Tot în comuna Oniceni este o gravidă la care ambulanța nu poate să ajungă. Intervine în primă fază un utilaj de la primărie și se deplasează la întâmpinare șenilata pentru a prelua pacienta și să o transporte până în localitatea Valea Ursului, unde așteaptă ambulanța SAJ .
UPDATE: Gravida a fost predata echipajului medical din cadrul SAJ Neamț pe raza satului Stejaru, com. Ion Creanga. Pacienta va fi transportată la spital.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)