NEAMȚ: O femeie s-a aruncat azi-noapte în fântână
În această noapte, în jurul orei 00:21, un apel la 112 a anunțat că o femeie s-a aruncat în fântână, lângă școala din Trifești, pe domeniu public. Femeia în vârstă de 59 de ani a fost scoasă în viață și a fost transportată la CPU Roman.
Potrivit ISU Neamț, un servant cu brevet de alpinist a coborât în fântână, a asigurat victima, care a fost extrasa apoi folosind 2 coarde pentru alpinism și hamul din dotare. Echipajul SMURD a acordat primul ajutor victimei, apoi aceasta a fost transportatată la spital.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)