Cinci luni la pârnaie pentru că a furat curent, nici un an pentru că s-au furat fabricile din Neamț
Un bărbat în vârstă de 65 de ani, din Roznov, a fost condamnat de Judecătoria Piatra-Neamţ la 5 luni şi 10 zile de închisoare, pentru săvârşirea infracţiunilor de furt şi folosirea de instalaţii clandestine în scopul racordării directe la reţea sau pentru ocolirea echipamentelor de măsurare.
Poliţiştii l-au condus pe acesta la Penitenciarul Bacău, unde a fost încarcerat.
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2018/12/hot-prins-1024x512.png)
S-a făcut justiție în cazul acesta. Dacă ar merge la pârnaie și cei care au distrus și furat toate fabricile din Neamț, atunci ar însemna că s-ar face și dreptate în acest județ. Până atunci, trimitem găinarii în pușcării, iar foştii securiști și comuniști care au furat tot umblă liberi pe străzi…iar unii fură în continuare.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Ce n-ai înțeles? Dacă furi un ou ești hot. Dacă jefuieștl statul ești om de afaceri.
Bine grait