Betie + smecherie = puscarie
Un „baiat de baiat” de 29 de ani din comuna Dulcești
a ajuns la puscarie după ce a refuzat recoltarea probelor biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.
Ciprian de 29 de ani a procurat prin smecherie un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea de 1 an și 6 luni pentru comiterea infracțiunii de refuz de recoltare probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei. Smecherul a fost încarcerat în Penitenciarul Bacău.
Satocrac Vasile
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)