NEAMȚ: Victimă încarcerată într-un accident
![](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2018/12/pompieri-1-1024x512.png)
În această seară, în jurul orei 17.00, s-a produs un accident rutier cu o victimă rămasă încarcerată la Bozienii de Sus. La locul solicitarii s-au deplasat 3 echipaje de pompieri cu o autospecială de descarcerare grea, o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD. S-au deplasat și 2 ambulanțe de la SAJ.
Potrivit ISU Neamț, victima încarcerată (șoferul) a fost extrasă din autoturism și i s-a acordat primul ajutor. Toate victimele sunt conștiente.
În urma accidentului la spital a fost transportat doar șoferul de către echipajul cu medic de la SAJ. Celelalte două persoane au refuzat transportul la spital.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)