Arde o centrală dezafectată în Piatra-Neamț
În acestă după-amiază, s-a produs un incendiu la o centrală termică dezafectată în municipiul Piatra-Neamț, în spate la Brădet. La locul evenimentului se deplasează un echipaj de pompieri de la Detașamentul Piatra-Neamț cu o autospecială de stingere cu apă și spumă. Cel mai probabil incendiul a izbucnit ca urmare a încercării unor oameni ai străzii de a se încălzi.
UPDATE ora 13.40 – Incendiul a fost stins.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)