O nouă tragedie în Neamț: Alt cadavru transportat de Salvamont Neamț și predat la IML
Salvamont Neamț informează că în cursul zilei de ieri un nou accident de muncă grav s-a petrecut într-o zonă dificilă a Masivului Ceahlău (zona exterioară Parcului Național), soldat, din păcate, cu decesul victimei. (click aici pentru articolul inițial)
Muncitorul care lucra cu un buldozer în zona Bistra se pare că a încercat să sară din utilaj când acesta a alunecat pe o pantă abruptă, dar, din păcate a fost prins și zdrobit.
Echipajul Salvamont a efectuat transportul dupa căderea întunericului, dupa ce în prealabil ITM și IPJ și-au terminat cercetările.
Este al doilea caz predat la IML în ultimele zece zile. Reamintim că luni, 10 decembrie, un alt bărbat de 59 de ani și-a pierdut viața într-un accident de muncă la o exploatare forestieră din satul Dreptu, comuna Poiana Teiului. (click aici pentru articol)
FOTO: Salvamont Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)