Se dă cu tunurile la Piatra-Neamț! De săptămâna viitoare s-ar putea schia pe Cozla
Pregătirile pentru deschiderea pârtiei de la Piatra-Neamț pare să fi intrat în linie dreaptă. Conform primarului Dragoș Chitic, începând de săptămâna viitoare, iubitorii sporturilor de iarnă ar putea schia pe Cozla.
”Se dă cu tunurile la Piatra-Neamț ! Cu tunurile de zăpadă pe pârtie, ziua și noaptea! Facem tot ce este omeneşte posibil să pregătim părtia ! Acum sunt 12-15 cm de zăpadă netasată. Dacă vremea va ține cu noi, s-ar putea schia săptămâna viitoare pe Cozla ! Doamne ajută !”, a transmis primarul Dragoș Chitic.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)