Activități finanțate integral din venituri proprii la nivelul Bibliotecii ”G.T. Kirileanu”
În şedinţa de miercuri, 19 decembrie, a Consiliului Judeţean Neamţ, va fi supus aprobării un proiect de hotărâre privind aprobarea unor activități finanțate integral din venituri proprii la nivelul Bibliotecii ”G.T. Kirileanu” Neamț. Inițiator: Ionel Arsene, președintele Consiliului Județean Neamț.
La nivelul Bibliotecii se desfășoară următoarele activități:
- realizarea și participarea la proiecte de cercetare și dezvoltare pentru valorificarea și promovarea culturii scrise în plan național și internațional;
- editarea și tipărirea de cărți, broșuri etc. de specialitate sau interes general;
- organizarea unor servicii de formare și perfecționare profesională;
- organizarea, desfășurarea, găzduirea unor cursuri;
Aceste activități vor fi prevăzute în bugetul de venituri și cheltuieli, întocmit la venituri pe surse de proveniență, iar la cheltuieli după natura și destinația acestora, potrivit clasificației bugetare
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)