Lovită de mașină în timp ce traversa pe trecerea de pietoni
Joi, 6 decembrie 2018, în jurul orei 16:20, poliţiştii rutieri din cadrul Poliţiei municipiului Piatra-Neamţ au intervenit la un accident rutier produs pe strada Fermelor din Piatra- Neamţ şi soldat cu vătămarea corporală a unei persoane.
Din cercetările efectuate a reieşit că un bărbat, de 31 de ani, din Piatra-Neamţ a condus un autoturism pe strada Fermelor, din direcţia străzii Gara Veche către bulevardul Traian, moment în care ar fi surprins şi accidentat o tânără, de 17 ani, din Piatra-Neamţ, care era angajată în traversarea străzii, în mod regulamentar, pe marcajul pietonal.
În urma evenimentului rutier, a rezultat vătămarea corporală a tinerei, care a fost preluată şi transportată la spital, în vederea acordării de îngrijiri medicale.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
- Articol documentat cu sprijinul IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)