A luat foc un autoturism la ieșirea din Hanu Ancuței
În această după-amiază a izbucnit un incendiu la un autoturism pe DN 2, la ieșirea din Hanu Ancuței, spre Roman.
S-au deplasat la fața locului două echipaje de pompieri cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și 1 autoambulanță SMURD B2.
Incendiul a fost localizat și lichidat de către SVSU Războieni care a fost alertat și trimis la locul evenimentului de către Dispeceratul ISU. Ajunse la fața locului, echipajele de pompieri militari au stabilit cauza probabilă a incendiului. Sursa probabilă de aprindere: efectul termic de la catalizator.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)