Cum va arăta sensul giratoriu de la gară
S-a intrat în linie dreaptă cu reamenajarea intersecției din zona Gării din Piatra-Neamț.
Aici se va amenaja o nouă intersecție cu sens giratoriu, care va duce la o fluidizare a traficului în zonă, ținând cont că în curând va mai apare un supermarket în imediata învecinare.
Publiserv, firma care execută această reamenajare rutieră a zonei, își cere scuze pentru disconfortul creat pietonilor și participanților la trafic de către lucrările ce se desfășoară în acest perimetru.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Dupa cum arata sensul giratoriu proiectat va fi jale cu circulatia in interiorul sensului tinand cont ca e singura artera de tranzit a tirurilor, iar dupa cat de deplasat este spre dreapta centrul sensului giratoriu sigur tirurile vor crea ambuteiaje periculoase.