Bărbatul ars în explozia de la Roman a fost operat și este conștient
Bărbatul transportat de urgență la Iași, cu arsuri pe 30% din suprafața corpului produse în urma exploziei ce a avut loc într-un apartament din Roman zilele trecute, a fost operat cu succes la Spitalul Sf. Spiridon din Iași.
Până în această dimineață pacientul a fost intubat, dar acum este stabil și s-a renunțat la intubare. Pacientul este conștient, iar evoluția este una pozitivă, spun medicii din cadrul secției de chirurgie plastică a spitalului din Iași.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)