Ideea unui Festival de folk, care să devină tradiție la Piatra-Neamț, prinde contur
Ideea unui Festival de folk, care să devina traditie la Piatra-Neamț, prinde contur. Primarul Dragoș Chitic a discutat astăzi, 7 noiembrie, cu doi oameni de folk, Adi Bezna și Sînziana Elena Ailenei, dornici să se implice trup și suflet în realizarea unui astfel de festival
,,Turn Folk Piatra-Neamț” – un festival altfel, o punte intre generatii de folkiști, o emoție de primăvara în două seri de muzică și poezie, într-o ediție pilot în luna martie 2019. Detalii in curând! , a transmis primarul Dragoș Chitic.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)