Căminul Cultural de la Borlești este aproape gata
Primăria Borlești, cea care a construit anul acesta de la zero o grădiniță, a renovat școlile, a atras fonduri europene pentru iluminat public și a făcut multe alte lucruri care se fac în alte localități în 20 de ani, anunță că e aproape gata reabilitarea fostului Cămin Cultural din comună, care mai avea puțin și se dărâma.
Reabilitarea exterioară este gata, tâmplăria este montată 90%, de acum se trece la finalizarea interioarelor, astfel încât anul care vine să prindă comuna Borlești cu un cămin cultural reabilitat complet.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Poate administratia locala se gandeste si la amenajarea strazii Poenitei din satul Borlesti care pare rupta din alt film, mai degraba horror.