Alex a fost operat cu succes în Belgia. Urmează încă o intervenție și recuperarea
Alexandru Băiașu a trecut prin a doua operație cu succes de când se află internat în clinica din Belgia. Potrivit digi24.ro, tânărul a fost operat la braţe, după ce luni, medicii au intervenit la cap, partea superioară a toracelui şi spate.Medicul român care se ocupă de cazul tânărului transferat în Belgia a anunţat că vineri va avea loc ultima operaţie şi că recuperarea va dura cel puţin 2 luni. Aceasta e tratat în spitalul din străinătate şi pentru două infecţii pe care le-a luat în România.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)