Unde ați mai văzut o comunitate să facă în două săptămâni o casă de la zero pentru o familie nevoiașă?
Vă povesteam acum o săptămână cum în comuna Tașca din județul Neamț, primarul Dana Ursache, împreună cu oamenii din comună, din Consiliul Local, preot, meseriași din sat și oameni de bine, s-a apucat să facă o casă cu două camere pentru o mamă minoră cu trei copii.
Cum s-au apucat, ce au făcut și cum s-au mobilizat și mai ales ce au putut face în câteva zile vedeți în materialul video de mai jos.
Acum, la mai puțin de o săptămână de la materialul de mai sus, casa este aproape gata. În ritmul acesta săptămâna viitoare familia se mută în casă nouă. Unde ați mai văzut dumneavoastră o comunitate să facă în două săptămâni o casă de la zero pentru o familie nevoiașă?
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)