Incendiu în comuna Grinţieş (02.09.2011)
La ora 00.27, Garda nr. 2 de intervenţie Poiana Teiului a fost alertată şi a intervenit cu 6 subofiţeri şi 2 autospeciale pentru localizarea şi stingerea unui incendiu izbucnit la o stână amplasată pe raza localităţii Poiana din comuna Grinţieş.
A ars adăpostul pentru animale (stână sezonieră), pe o suprafaţă de 60 de metri pătraţi, construit din bârnă de lemn şi scândură, cu învelitoare de tablă. La intervenţie a participat şi SVSU Grinţieş.
Cauza probabilă a producerii incendiului este în curs de stabilire.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)