Un bătrân din Dragomirești a consumat ciuperci otrăvitoare
Un bătrân de aproximativ 80 de ani a fost adus și internat azi la spitalul din Piatra-Neamț după ce s-a intoxicat cu ciuperci otrăvitoare. Se pare că ciupercile au fost consumate fără a se ști că nu sunt comestibile.
Bătrânul este acum internat la spitalul din Piatra-Neamț, dar din cauza vârstei foarte înaintate nu se poate spune ca este încă în afară de orice pericol.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)