„La obârșia Farcașei” va intra în patrimoniul bibliotecilor din județul Neamț
Consiliul local al comunei Farcașa, văzând expunerea de motive a primarului, domnul Cristinel Vasile Gheorghiu, prin care propune transmiterea cu titlu gratuit a monografiei comunei Farcașa „La obârșia Farcașei”, bibliotecilor din comunele limitrofe comunei și Bibliotecii județene „G.T. Kirileanu”, precum și stabilirea valorii de inventar, hotărăște aprobarea transmiterii cu titlu gratuit a monografiei comunei Farcașa acestor biblioteci.
De asemenea, se stabilește valoarea de inventar a monografiei, la suma de 25 de lei.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)