Poliția Locală Piatra-Neamț: 142 de amenzi aplicate în prima săptămână a lunii octombrie
Poliția Locală a Municipiului Piatra-Neamț a aplicat 142 de sancțiuni contravenționale în valoare de 24.470 lei, în prima săptămână a lunii octombrie.
Principalele încălcari ale legii sancționate au fost nerespectarea normelor de convețuire socială și de bună gospodărire cum ar fi: tulburarea liniștii publice, consumul de băuturi alcoolice în loc nepermis, distrugerea spațiilor verzi sau depozitarea neconformă a deșeurilor și apelarea la mila cetățenilor.
,,Îmi doresc o Politie Locală modernă și eficientă, cît mai prezentă zilnic pe străzile din Piatra-Neamț, pentru asigurarea liniștii și ordinii publice, astfel încăt cetățenii din Piatra-Neamț să se simtă în siguranță.”, a transmis primarul Dragos Chitic.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)