De când s-a schimbat iluminatul stradal s-a redus numărul de accidente
De când s-a înlocuit iluminatul stradal clasic cu unul modern cu lămpi cu leduri în comuna Dumbrava Roșie, numărul de accidente s-a redus considerabil.
De regulă pe acest sector de drum accidentele se produceau noaptea iar iluminatul ineficient era una dintre cauzele care contribuiau la aceste evenimente rutiere.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)
Nu inteleg de ce in zona podului e complet bezna? Stie cineva cine este responsabil cu iluminatul pe acea portiune.
De ce va Surprinde ! ? IN RO întâi trebuie să se întâmple ceva, să fie Sacrifaice cum e melodia lui Sir Elton John , tot e cu Referendumul, Pentru a se interveni și face ceea ce trebuia de la BUN Început?
Investiția inițială e destul de mare, dar având în vedere consumul foarte redus de energie, o face fezabilă.