Bărbat din Piatra-Neamț, de 63 de ani, încarcerat după ce a înșelat reprezentanţii unui lăcaş de cult
La data de 2 octombrie 2018, poliţiştii din cadrul Secţiei de Poliţie Rurală Urecheni au depistat un bărbat de 63 de ani, din Piatra-Neamţ, care locuia fără forme legale în localitatea Urecheni, pe numele căruia era emis un mandat de executare a pedepsei închisorii.
Bărbatul era condamnat de Judecătoria Bacău la o pedeapsă privativă de libertate de un an, pentru comiterea infracţiunii de înşelăciune.
În fapt, în perioada 17-19.03.2018, acesta a indus în eroare reprezentanţii unui lăcaş de cult din Covasna, cărora le-a promis materiale de construcţii, primind de la aceştia foloase necuvenite în valoare de 500 de lei.
Acesta a fost condus şi introdus de poliţişti la Penitenciarul Bacău.
- Articol documentat cu sprijinul IPJ Neamț
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)