Pângărați, nou tronson de drum gata pentru asfaltare
De la Pângărăcior spre satul Scăricica, acesta este noul tronson de drum sătesc ce urmează sa fie primenit cu covor asfaltic. S-a executat gabionarea pe porțiunea de lângă pârâul ce curge în paralel cu drumul, s-au turnat pereți de susținere, betonați pe partea dinspre pădure. Lucrările de pregătire (îndreptare, tasare, strat de griblură, etc) sunt finalizate, urmând îmbrăcămintea asfaltică.
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)