Prinsi la braconaj piscicol
În ziua de 10 august a.c., în jurul orei 19.30, Postul de Politie Moldoveni a fost sesizat despre faptul că trei persoane pescuiesc ilegal, într-un iaz ce apartine lui B. Mirela, de 40 de ani, din comuna Moldoveni, judetul Neamt. Politistii Postului de Politie Moldoveni s-au deplasat la fata locului, iar la vederea agentilor de politie cele trei persoane au fugit. S-a trecut la urmărirea acestora, politistii reusind prinderea si imobilizarea lor. Cele trei persoane au fost identificate ca fiind: M. Vasile, de 31 de ani, S. Dorel, de 51 de ani si M. Vasile, de 37 de ani, toti din comuna Bahna, judetul Neamt.
Din cercetările efectuate s-a stabilit că suspectii pescuiau în iaz cu ajutorul a trei plase de pescuit tip setcă, care au fost ridicate în vederea confiscării. Cantitatea de 4 kilograme de peste a fost restituită părtii vătămate. În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul comiterii infractiunii de braconaj piscicol.
Stiri Neamt
![whatsapp](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/12/whatsapp.png)
![aplicatie android ziar neamt](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2022/10/Descarca-acum-940-×-940-px-800-×-100-px.png)
![disclaimer ziarpiatraneamt.ro](https://www.ziarpiatraneamt.ro/wp-content/uploads/2023/06/disclaimer-1.png)